Gabiony, gabionové sítě. gabionové koše.

Gabionové sítě Bezinal, antikorozní úprava 95 % Zn + 5% Al. Gabionové sítě pro stavby opěrných stěn nebo zahradní architekturu. Rozměry sítí od 50 x 50 cm až po 3,20 x 2,0 m.

Všechny formáty gabionů a příslušenství jsou skladem ihned k oběru.

Při stavbě gabionů svépomocí nabízíme poradenskou činnost. S výběrem gabionů a kalkulací jednotlivých prvků vám rádi poradíme.

Ke všem výrobkům gabionových sítí a příslušenství vám ochotně předložíme požadovanou technickou dokumentaci "STAVEBNÍ TECHNICKÉ OSVĚDČENÍ" a "PROTOKOL O OVĚŘENÍ SHODY TYPU VÝROBKU"

 Další info zde

 

"POZOR NA NABÍDKY GABIONŮ ŽÁROVĚ ZINKOVANÝCH, JEDNÁ SE POUZE O ARMOVACÍ SÍTĚ DO BETONU BEZ DODATEČNÝCH ATESTŮ"

gabionova-opěra
 

Gabiony a gabionové sítě

specifikace

Na  výrobu  svařovaných sítí  a spojovacího  materiálu  je použit  speciálně  antikorozně upravený drát  (povrchová úprava GALFAN) o pevnosti 400/550  N/mm2 od  dvou  světových výrobců drátů,  a to belgické firmy BEKAERT  s  obchodním  označením  BEZINAL a lucemburské firmy TREFILARBED s označením drátu CRAPAL4. Povrchová úprava BEZINAL se skládá z extrémně homogenní a tvárné struktury Zn/Al (95% Zn + 5% Al). Drát s povrchovou úpravou  BEZINAL je proto zvárnější než pozinkovaný drát.  BEZINAL zajišťuje vysokou odolnost vůči korozi až třikrát lépe než zinek při zkouškách postřikem solí (NACl) a v atmosféře SO. 

Nejmenší a největší rozměr sítě záleží pak na okatosti, paušálně je minimum 100-200 mm, největší rozměr pak 3200 mm. Výběr okatosti je pouze záležitostí designovou, v nabídce jsou sítě s okatostí 100 x 100 mm, 100 x 50 mm a 50 x 50 mm. Jednotlivé velikosti ok jde vzájemně kombinovat. Pro spojování jednotlivých prvků gabionového koše slouží spirály nebo "C" svorky.Více zde: https://www.gabiony.com/gabiony/

Ukázka stavby gabionu (v němčině ale dost názorné)